PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35483}

Dom z piasku i mgły

House of Sand and Fog
7,4 22 548
ocen
7,4 10 1 22548
6,9 9
ocen krytyków
Dom z piasku i mgły
powrót do forum filmu Dom z piasku i mgły

Zwrot fabuły w końcówce, na który niektórzy narzekają, sprawia, że film zostaje w głowie na długo.Morał jest taki,że za błędy urzędników płaci się nieraz najwyższą cenę, a jedna osoba może się stać motorem zmian niszczących wielu ludzi, wbrew jej intencji. Tragedia antyczna w czystej postaci jak ktoś napisał. I klamrowa konstrukcja fabuły - od samotności do samotności głównej bohaterki, "bezdomnej" rodem z Żeromskiego.
Gorąco polecam.

ocenił(a) film na 8
Darkshine_2

świetne zmontowany materiał; dwa światy, odmienne, ale dzięki wyrazistym zestawieniom zdjęciowym zlewają się, łączą; świetne główne role, przekonujące; a szeryf 'Loser' mógł się bardziej postarać, nie przekonał mnie za bardzo, wiem, że miał przeszkadzać, ale mógł to zrobić subtelniej ;P, sama nie wiem, chyba muszę pomyśleć.
czołem

ocenił(a) film na 8
Darkshine_2

Film oglądałem od połowy. Bardzo zainteresowała mnie historia i nie trudno było się połapać o co chodzi (nie widząc początku). Bardzo cieszy rola J.Connelly, bo to dobra i ładna aktorka. Zakończenie sprawiło, że ocenę zaniżam. Nastawiłem się przynajmniej na lekki happy end, a tu takie rozczarowanie. TVP1 szacunek, rzadko puszczą coś ambitnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones